DTS - velkommen til studerende på Københavns Professionshøjskole

14. september 2022

I Dansk Told & Skatteforbund (DTS) er vi rigtig glade for at kunne ønske dig tillykke med optagelse på studiet professionsbachelor i skat på Københavns Professionshøjskole.

Dansk Told & Skatteforbund er klar til at støtte dig hele vejen, og for at vi kan gøre dette bedst muligt, tilbyder vi dig et gratis studiemedlemskab, som åbner for en række muligheder for dig hos os og vores samarbejdspartnere.

Vi har samlet information om dine muligheder, så du kan danne dig et overblik her.

Fik du ikke meldt dig ind på vores besøg i dag, så finder du tilmeldingsblanketten til os og a-kassen FTFa her.

FTFa har udarbejdet siden Studieliv med en række relevante emner for sig som studerende.

Her finder du mere information om TJM Forsikring og Lån & Spar.

Når du vil vide mere

Har du brug for at vide mere, så må du endelig kontakte os i DTS-sekretariatet – se kontaktdata her.

Følg os og få løbende information fra os på Facebook – find os under professionsbacheloriskat eller klik her. Her har du mulighed for at chatte med chefkonsulent og karrierevejleder Anette Albrechtsen.

Du har også mulighed for at oprette forbindelse til vores karrierevejleder på LinkedIn Anette Albrechtsen.


Læs også
Professionsbachelor i skat fejres i Esbjerg
23. februar 2023

UC SYD fejrer, at de fra september 2023 også udbyder uddannelsen i Esbjerg.

Hvad er professionsbachelor i skat
03. februar 2023

Bliv klogere på indholdet på uddannelsen professionsbachelor i skat.

Hvad er professionsbachelor i skat

- vær med til at spille en vigtig rolle for velfærdssamfundet.

Her kan du læse professionsbachelor i skat

- i København, Haderslev, Esbjerg, Odense, Herning eller Randers - og hybrid i Herning eller Randers.

En ny uddannelse, der giver dig gode jobmuligheder

- til styrkelse af skattefagligheden i Skatteforvaltningen eller som rådgiver.